ישראלים רבים רוצים להשקיע בנדלן בחול היות ומחירי הדירות להשקעה בישראל גבוהים הרבה יותר בהשוואה לחול.

הישראלים מפחדים שלא יוכלו להצליח לקנות דירה להשקעה בארץ בגלל המחירים הגבוהים ולכן הם פונים לאופציה היותר זולה.

כמו כן חוק המס על הדירה השלישית שיצא לאחרונה גם מוריד את כמות ההשקעות לבעלי דירות לרכוש עוד דירות להשקעה.

לכן, ישראלים רבים נוברים ובודקים אופציות להשקעה בחול. בהרבה מדינות בחול מאפשרי לישראלים לרכוש דירות במחירים נמוכים, דירות אשר בסופו של דבר מניבות רווחים ותשואות לטווח קצר וגם לטווח ארוך.

השקעות נדלן בחול – מה לבדוק?

ישנם מספר פרמטרים חשובים אשר כדאי לבדוק בצורה מעמיקה לפני שממהרים לרכוש דירה בחול במחיר זול.

הפרמטר הראשון חוקים ומיסים למשקיע הזר, שצריך לשלם לאורך זמן. רוכשים זרים פוטנציאלים לא גרים במדינה הזרה, ולא חיים בה יום יום ונדמה להם כי הם יודעים הכל עוד לפני שבדקו לעומק פרמטר זה.

למשל בארצות הברית- יש הרבה יותר מיסים שצריך לשלם על דירה להשקעה לעומת מיסים במדינת ישראל.

נדלן בחול – הוצאות על הנכס מול הרווח הצפוי

פרמטר שני הוא ביטוחים והוצאות אחזקה ותפעול- לעיתים קרובות ישנם הוצאות כלכליות על תקלות, עלויות אחזקה שונות מהשוק המקומי בארץ, תשלומים קבועים למנהל הנכס מרחוק ועוד עלויות אשר לא לקחו בחשבון לפני שקנו את הדירה להשקעה.

פרמטר נוסף הוא רווחיות הנכס בהתאם למיקום שלו לאורך זמן. לעיתים קרובות ישראלים ממהרים לרכוש נכס להשקעה בחול- לדוגמא בארה"ב, אך למעשה מיקום הנכס לא בהכרח יניב להם רווחים גבוהים כמו שציפו. הביקוש לרכישת דירות אצל המקומיים צפוי להשתנות בהתאם למיקום הנכס.

חשיבות ההיכרות עם השטח בהשקעות נדלן בחול

חשוב להכיר את המרחב, את המקומות שבהם מרבית המקומיים נוטים לקנות דירות באזור, כל זאת על מנת שברגע שהמשקיע ירצה למכור את הדירה או להשכיר אותה- יהיה לו ביקוש לכך.

ארה"ב היא מדינה כל כך גדולה מבחינת השטח שלה, שיש הרבה שכונות על דירות להשקעה שהמקומיים לא מעוניינים בכלל לקנות.

רינה צלליכין השקעות נדלן בחול

לסיכום, חשוב מאוד להיוועץ עם צוות המומחים של משרד הבוטיק שלנו – ריף נדל"ן , על מנת להתאים לצרכים שלכם את הנכס במחירים האטרקטיביים והמשתלמים ביותר.

צרו קשר איתנו עוד היום- משרד הבוטיק ריף נדלן בבעלות רינה צלליכין ומשפחתה- צוות מומחים מקצועי ואיכותי עם ניסיון למעלה מעשור שנים בתחום השקעה בנדלן.